Nowości w świecie ekspresów do kawy, czyli jakie modele są warte uwagi - styczeń 2022

Siemens EQ.500 TQ507R02

Niewątpliwie ekspresy do kawy goszczą już niemal w każdym domu czy też w mieszkaniu. Bardzo wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia inaczej, jak od aromatycznej filiżanki kawy. Oznacza to, że pragniemy, by ten wyjątkowy napój był naszą codziennością, a nie tylko towarzyszył nam podczas wizyt w kawiarniach. Jednak wybór ekspresu do kawy nie jest wcale taki łatwy. Mimo tego, że do niedawna jeszcze ekspresy do kawy były towarem z tak zwanej górnej półki, aktualnie z powodzeniem możemy zdecydować się na różnego rodzaju modele, w różnych wariantach cenowych. Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas wyboru ekspresu do kawy? Czym powinien wyróżniać się nowoczesny ekspres do kawy? Na te oraz inne pytania znajdziecie odpowiedź w dalszej części naszego tekstu.

Nowoczesny ekspres do kawy, czyli jaki?

Na chwilę obecną z powodzeniem możemy znaleźć różnego rodzaju ekspresy do kawy – mniej lub bardziej zaawansowane. Niewątpliwie znajdziemy wiele automatycznych ekspresów do kawy, w którym warto przyjrzeć się bliżej. Jest to najbardziej zaawansowana technologia, dzięki której przy użyciu jednego przycisku możemy przygotować aromatyczną i pyszną kawę. Urządzenia takie wykorzystują nowinki technologiczne oraz zintegrowane młynki do kawy po to, by zadowalać najbardziej wymagających wielbicieli kawy i tym samym zaproponować różnego rodzaju aromatyczne napoje. Nowoczesne automatyczne ekspresy do kawy oferują nam różnego rodzaju rozwiązania, które sprawiają, że ziarna są w nich mielone osobno i dopiero później dostarczane do każdej filiżanki w postaci gotowego napoju. Warto wiedzieć również o tym, że nowoczesne ekspresy do kawy mogą nam zaoferować nawet ponad 20 różnych wariantów kawowych oraz innych napojów opartych na kawie i mleku. Istotne jest także to, że niektóre modele z powodzeniem sprawią, że możemy stworzyć własne warianty i zapisać je. Takie rozwiązanie docenią prawdziwi gadżeciarze, którzy uwielbiają spersonalizowane produkty. Wtedy też, jeżeli przygotujemy własny wariant kawy i zapiszemy go w najnowszym ekspresie kawowym, po uruchomieniu urządzenia, ekspres intuicyjnie zaproponuje nam gotowe rozwiązanie.

Kilka modeli nowoczesnych ekspresów do kawy, na które warto zwrócić uwagę

KRUPS Intuition Preference+ EA875U

Z powodzeniem możemy ten ekspres nazwa doskonałym. Jest to nowoczesny i automatyczny ekspres ciśnieniowy, który posiada istotne innowacje i technologie. Możemy się w nim cieszyć chociażby dotykowym ekranem i intuicyjnym systemem obsługi. Z powodzeniem możemy skorzystać także z dwóch zindywidualizowanych profili i zapisać ulubione ustawienia.

Siemens EQ.500 TQ507R02

Z kolei ten ekspres jest urządzeniem dla naprawdę wymagających kawoszy. Jeżeli lubicie mocną kawę, znajdziecie tutaj to, czego oczekujecie, a mianowicie podwójną moc oraz intensywność naparu. Ten ekspres również jest wyposażony w dodatkowy ekran i intuicyjny interfejs, a samą kawę przygotowuje w bardzo krótkim czasie. Wyposażony jest on także w innowacyjny i nowoczesny system kontroli temperatury kawy, co z pewnością przemawia za jego nowoczesność.

Melitta CI Touch F63-102EU

W tym ekspresie przygotujecie 1 z 10 rodzajów kawy. Znajdziecie tutaj również dwukomorowe pojemnik na ziarna i cichy młynek. Ten nowoczesny ekspres oferuje możliwość zapisania czytanek własnych propozycji kawowych.

Co zrobić, kiedy zepsuje się ekspres do kawy?

Bez względu na to, czy posiadamy starszy sprzęt, czy też nowoczesne urządzenie, powinniśmy zdecydować się na jego naprawę w przypadku jakiejkolwiek awarii. Jest to o tyle ważne, że niestety, ale rocznie generujemy 15000000 ton elektrośmieci w całej Unii Europejskiej, co oznacza, że wyrzucamy zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny nie tam, gdzie trzeba. Jest to niezwykle niebezpieczne dla ludzi, jak i dla całej planety. Dlatego też, w razie uszkodzeń sprzętu elektronicznego warto zająć się jego naprawą. Stary sprzęt elektroniczny wcale nie musi sporo kosztować, i jeżeli chodzi o jego naprawach. Wystarczy wybrać solidny i sprawdzony serwis, który da naszym urządzeniom nowe życie.